Nagrody dla młodych fotografów

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2011_fotograficzny.jpgRozstrzygnięty został 3 czerwca 2011 roku konkursu fotograficzny dla dzieci i młodzieży, zorganizowany przez Muzeum Ziemi Rawickiej, zespół do spraw edukacji ekologiczno-zdrowotnej gminy Rawicz i Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz - głównego sponsora oraz Szkołę Podstawową nr 6 w Rawiczu. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problemy ochrony środowiska, piękno flory i fauny małej Ojczyzny - Wielkopolski.

Komisja konkursowa w składzie: Bożena Rawluk-Raus - dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej, Beata Bąk - organizatorka konkursu, Jarosław Zawierucha - Nadleśnictwo Piaski, Jacek Witczak – dziennikarz, Witold Giejdasz - asystent muzealny, Dariusz Domaniecki - Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz oceniła prace fotograficzne i przyznała nagrody. Pierwsze miejsce jury przyznało - KAROLINIE STRÓŻYK (SP 6), drugie - MARTYNIE KIAŁCE (SP l), trzecie - PIOTROWI FLASZY (SP 6). Nagrodzeni uczniowie otrzymali aparaty fotograficzne.
  Ponadto komisja przyznała trzy wyróżnienia: WERONICE LIPOWCZYK (SP 6), PAULINIE WOJTYCCE (Gimnazjum Sierakowo), MARTYNIE MULARCZYK (SP 6).
  Wystawę fotografii nadesłanych na konkurs można oglądać w holu rawickiego Ratusza do końca sierpnia.
(G)