Gitarą i pędzlem

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2011_Pukocz01.jpgW Muzeum Ziemi Rawickiej wrocławscy artyści otwarli 6 czerwca 2011 roku multimedialnie wystawę malarstwa Wojciecha Pukocza. I nie było to dziełem przypadku, bowiem autor wystawianych obrazów jest adiunktem w Pracowni Mediów Elektronicznych i kierownikiem Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów ASP we Wrocławiu.

Wojciech Pukocz na gitarze elektrycznej i Michał Sikorski (także artysta malarz, asystent we wrocławskiej uczelni) na saksofonie zagrali własną kompozycję ilustrującą autorski eksperymentalny film wideo. W ratuszowym holu muzyka wrocławskich artystów zabrzmiała bardzo oryginalnie.
  Malarstwo Wojciecha Pukocza scharakteryzowała Patrycja Sikora, kurator wystawy. Zwróciła uwagę na autorską technikę artysty (stosuje on między innymi wosk pszczeli), główne motywy jego dzieł, symboliczny sens obrazów. Sylwetkę malarza przedstawił dr hab. Jacek Jarczewski.
  Pokazane na wystawie obrazy Wojciecha Pukocza balansują na granicy abstrakcji i sztuki figuratywnej, tematów serio i ironii, malarstwa i grafiki.
  Tę interesującą wystawę można oglądać w Rawiczu do końca czerwca.

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2011_Pukocz04.jpgb_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2011_Pukocz05.jpg