Odwiedziny

Dzisiaj6
Przez tydzień12
Przez miesiąc87
Od początku154897

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Na rzecz niepełnosprawnych

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2012_05_2012_N_18.jpgPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu było głównym organizatorem „drzwi otwartych” stowarzyszeń działających w naszej gminie na rzecz osób niepełnosprawnych, które odbyły się 9 maja w Sali Portretowej rawickiego Ratusza. Ich częścią było otwarcie w Muzeum Ziemi Rawickiej wystawy twórczości członków i podopiecznych tych stowarzyszeń.
 

O działalności swoich organizacji mówili: Michał Gertchen ze Stowarzyszenia Osób Sprawnych Inaczej, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomocna Dłoń”, Krystyna Janiak ze Stowarzyszenia Rawicki Klub „Amazonek”, Danuta Pietrzak ze Stowarzyszenia „Z Nadzieją w Przyszłość” (jedyne jak dotąd stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych w gminie Rawicz mające status Organizacji Pożytku Publicznego), Renata Błaszczyszyn ze Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i Roman Szczeszek z Koła Rawicz Polskiego Związku Niewidomych. Wystąpieniom towarzyszyły prezentacje mulimedialne ilustrujące bogatą działalność stowarzyszeń.
  Sekretarz Powiatu Izabela Sarnowska pogratulowała stowarzyszeniom imponującej działalności.  Ewa Szczepaniak, kierownik PCPR, wręczyła dyplom z podziękowaniami dyrektorowi MZR Jackowi Jarczewskiemu za zorganizowanie wystawy.
  Na wystawie swoją twórczość przedstawili członkowie i podopieczni „Pomocnej Dłoni, „Z Nadzieją w Przyszłość”, „Amazonki”, Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Koło PZN przedstawiło materiały informujące o stowarzyszeniu i eksponaty nieodzowne w codziennym życiu swych członków. Można było także obejrzeć kroniki wszystkich stowarzyszeń, a nawet wpisać się do nich.
  Wśród przedstawionych eksponatów artystycznych były linoryty, rysunki, obrazy na szkle, wykonane najróżniejszymi technikami wyroby rękodzieła artystycznego – od serwetek i obrusów, poprzez ceramikę aż do origami. Część z nich powstała w ramach terapii zajęciowej.
  Wystawa czynna będzie do 3 czerwca.
  Dyrektor J. Jarczewski zapowiedział, że w przyszłym roku podobnej wystawie towarzyszyć będzie jarmark, na którym będzie można też zakupić wykonane przez amatorów dzieła.
  Zdjęcia obejrzyj tutaj.
(P)

Udostępnij

Muzealia

Rawickie Mosty Sztuki

Rawicki polifon

Ze świata kultury

Wyborcza.pl - Kultura

Artykuły o kulturze Gazety Wyborczej Gazeta.pl

Muzealne publikacje