Poznawali okolicę

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2011_wycieczka01.jpgMuzeum Ziemi Rawickiej w ramach programu zajęć dla uczniów w czasie ferii zorganizowało 10 lutego 2011 roku wycieczkę z cyklu „Poznajemy najbliższą okolicę”.

W edukacyjno-wychowawczej wycieczce wzięła udział kilkunastoosobowa grupa uczniów ze szkół podstawowych. Jej trasa biegła przez okolice Szymanowa, gdzie złożono kwiaty przed głazem upamiętniającym miejsce śmierci powstańca Stanisława Kamińskiego, a następnie Golejewko i Pakosław. W dawnym Czestramie dzieci zwiedziły noerenesansowy kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych oraz Stadninę Koni w Golejewku. Na grobie Stanisława Kukli, artysty malarza związanego z ziemią rawicką, złożono kwiaty. Ostatnim punktem wycieczki był Pakosław. Tam dzieci zwiedziły pałac, zbudowany pod koniec XVIII wieku dla ówczesnego właściciela Pakosławia - Michała Krzyżanowskiego. Prawdopodobnie budowla powstał według projektu Carla Gottharda Langhansa, który był twórcą Bramy Brandenburskiej w Berlinie. W rolę przewodnika wycieczki wcieliła się pani dyrektor MZR - Bożena Raus.
  Wycieczki po najbliższej okolicy rawickie muzeum organizuje dla dzieci i młodzieży od lat, w ramach swego programu edukacyjnego.
(P, fot. WG)

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2011_wycieczka03.jpgb_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2011_wycieczka05.jpg