Odwiedziny

Dzisiaj2
Przez tydzień19
Przez miesiąc129
Od początku155231

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej ITK

Kontakt:

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej

przy Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu

Rynek 1

63-900 Rawicz

 

telefon: 65 545 3575

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

godziny otwarcia przez cały rok:

poniedziałek – piątek 9.00-16.00

czwartek 9.00-17.00

 

REGULAMIN PUNKTU INFORMACJI TURYSTYCZNEJ I KULTURALNEJ

przy Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu

 

§1

1. Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Rawiczu funkcjonuje przy Muzeum Ziemi Rawickiej i jest czynny w godzinach pracy Muzeum.

2. Bezpośredni nadzór nad Punktem Informacji Turystycznej i Kulturalnej pełni Dyrektor Muzeum.

3. Siedziba Punktu Informacji Turystycznej i Kulturalnej mieści się w centralnym punkcie miasta, w budynku zabytkowego ratusza w Rawiczu, będącym jednocześnie siedzibą Muzeum.

4. Terenem działania Punktu Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest Powiat Rawicki, a w szczególności Gmina Rawicz

5. Prawo korzystania z Punktu Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest powszechne i przysługuje każdej osobie zainteresowanej uzyskaniem informacji.

6. Korzystanie z Punktu Informacji Turystycznej i Kulturalnej jest bezpłatne.

7. Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej prowadzi dystrybucję bezpłatnych materiałów promocyjnych oraz sprzedaż publikacji o tematyce regionalnej, książek, gadżetów promocyjnych.

 

§2

Do podstawowych zadań Punktu Informacji Turystycznej i Kulturalnej należy:

1. Kreowanie pozytywnego wizerunku Gminy Rawicz, Powiatu Rawickiego i Muzeum Ziemi Rawickiej.

2. Pełnienie roli doradczej i promocyjnej poprzez zachęcanie potencjalnych klientów do uczestnictwa w lokalnym ruchu turystycznym i poznawania dziedzictwa kulturowego ziemi rawickiej.

3. Gromadzenie, przetwarzanie i udzielanie informacji turystycznej osobom zainteresowanym – turystom krajowym i zagranicznym.

4. Poradnictwo dla turystów indywidualnych, grup wycieczkowych oraz organizatorów wycieczek i wypoczynku na terenie Powiatu Rawickiego.

5. Szeroko rozumiana promocja Gminy Rawicz i Powiatu Rawickiego.

6. Informowanie o imprezach kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych odbywających się na terenie Powiatu Rawickiego, a w szczególności Gminy Rawicz, w tym o wystawach, koncertach, festynach, jarmarkach, rajdach itp.

7. Udostępnianie informacji o najciekawszych miejscach, atrakcjach kulturowych, przyrodniczych, szlakach turystycznych, zabytkach na terenie Gminy Rawicz i Powiatu Rawickiego.

8. Udzielanie aktualnych informacji na temat bazy noclegowej, gastronomicznej i komunikacyjnej na terenie Gminy Rawicz i Powiatu Rawickiego.

9. Współpraca z Biurem Promocji i Komunikacji Społecznej UMG Rawicz, biurami promocji w innych gminach Powiatu Rawickiego, z sołectwami, organizacjami pozarządowymi, przedstawicielami branży turystycznej, twórcami produktów regionalnych, mediami.

10. Współpraca z przedstawicielami branży turystycznej spoza gminy oraz instytucjami zajmującymi się promocją turystyczną i marketingiem miejsc, m.in. z Polską Organizacją Turystyczną, Wielkopolską Organizacją Turystyczną, Lokalnymi Grupami Działania.

11. Uczestnictwo w targach turystycznych, wystawach, konferencjach, festynach, w celu promocji walorów turystycznych, krajoznawczych Gminy Rawicz i Powiatu Rawickiego.

12. Przygotowywanie informacji i materiałów z zakresu promocji regionu, w szczególności informatorów, oraz prowadzenie ich dystrybucji.

 

§3

Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej realizuje swoje zadania ze środków pochodzących z budżetu Muzeum Ziemi Rawickiej oraz dotacji celowych.

 

§4

Odpowiedzialność za mienie i działalność Punktu Informacji Turystycznej i Kulturalnej ponosi pracownik Muzeum Ziemi Rawickiej, wyznaczony przez Dyrektora Muzeum.

 

 

Udostępnij