Odwiedziny

Dzisiaj0
Przez tydzień16
Przez miesiąc102
Od początku153422

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

IV Biennale Sztuki Europejskiej Rawicz - Rokosowo 2007

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2007_katalog2007-1.jpgIV Biennale Sztuki Europejskiej z udziałem 22 artystów z Polski, Holandii, Belgii, Ukrainy, Litwy i Rumunii rozpoczęło się 29 sierpnia 2007 roku.
Otwierający Biennale burmistrz Tadeusz Pawłowski, podkreślił, że impreza umożliwia mieszkańcom miasta i okolic oglądanie prac, które są prezentowane również w znanych galeriach sztuki. - W dużych miastach, posiadających tradycje akademickie i hojnych sponsorów, takie imprezy są zapewne chlebem powszednim - powiedział burmistrz. - Dla Rawicza jest to wydarzenie znaczącej rangi. W małych miastach, gdzie brakuje edukacji artystycznej, sztuka współczesna jest na co dzień niedostępnym dobrem kultury, często niezrozumiałym. Takie międzynarodowe imprezy wypełniają więc lukę edukacyjną wychowania poprzez sztukę. Pozwalają szerzej ją poznawać, kształtować świadomość artystyczną, pobudzać wyobraźnię.
  W ramach Biennale w Ratuszu odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Kulturalna, której tematem był ,,Kolor w życiu i sztuce''. Prelegentami byli wykładowcy uniwersyteccy, krytycy sztuki oraz artyści biorący udział w imprezie.

Zobacz zdjęcia z wernisażu.
Obejrzyj katalog wystawy.

Obejrzyj film prezentujący prace (bez dźwięku).

 
 

Obejrzyj film z wernisażu.

 

Udostępnij