Odwiedziny

Dzisiaj0
Przez tydzień16
Przez miesiąc102
Od początku153422

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

12. Rawickie Mosty Sztuki Rawicz - Rokosowo 2012

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2012_08_RMS_2012_plakat.jpg

Po raz dwunasty Muzeum Ziemi Rawickiej zorganizowało spotkanie ze sztuką współczesną, które od niedawna nosi stałą nazwę: Rawickie Mosty Sztuki. 28 sierpnia w ratuszowym holu odbył się wernisaż, po nim – sympozjum „Obraz w kadrze”.
  Wystawę otworzył kurator Rawickich Mostów Sztuki – prof. dr hab. Jacek Jarczewski. Przedstawił artystów, których w tym roku zaprosił do udziału w RMS. Swoje prace na wystawie pokazali: Adam Chmielowiec, Marek Haładuda, Marek Jakuszewski, Jacek Jarczewski, Alicja Jeziorecka, Anna Maria Kramm, Christos Mandzios, Michał Matuszczyk, Henryk Pawłowski, Wojciech Pukocz, Rafał Roskowiński, Michał Sikorski.
b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2012_08_RMS_07.jpg  J. Jarczewski podziękował sponsorom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie wystawy i wydanie katalogu: Urzędowi Miejskiemu Gminy Rawicz, Starostwu Powiatowemu w Rawiczu, EP PUE Energobud Leszno Sp. z o.o. Wręczył „Złote karty Muzeum Ziemi Rawickiej” w podziękowaniu za wspieranie placówki staroście Zygmuntowi Wolnemu, burmistrzowi Tadeuszowi Pawłowskiemu i Darii Pawlak, dyrektorowi PKO BP Oddział Rawicz.
  Na wystawie artyści, reprezentujący głównie środowiska akademickie z Wrocławia, Poznania i Gdańska, przedstawili obrazy, rzeźby, fotogramy, instalacje, projekty, prace wykonane w autorskich technikach.
  Zgodnie z wieloletnią tradycją RMS, wernisażowi towarzyszyła część naukowa, poświęcona różnym nurtom i zjawiskom w sztuce współczesnej. Tym razem było to sympozjum pod nazwa „Obraz w kadrze”. Dr hab. Wojciech Pukocz, kierownik Katedry Malarstwa Architektonicznego i Multimediów na ASP we Wrocławiu, przedstawił wykład „Internet jako środowisko interaktywnego interfejsu w obszarze sztuki”. Prof. Marek Jakuszewski,, kierownik Pracowni Malarstwa w Architekturze i Urbanistyce na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, zaprezentował swoje poszukiwania artystyczne w różnych technikach i materiałach. Rafał Roskowiński przedstawił swoje autorskie realizacje murali oraz działalność Gdańskiej Szkoły Murali. Michał Sikorski mówił o swoich poszukiwaniach syntezy malarstwa, filmu, muzyki i zaprezentował autorskie wideo-art „Skoki zabronione”.
  We wstępie do katalogu 12. Rawickich Mostów Sztuki J. Jarczewski nawiązał do obiegowej opinii o „niezrozumiałości” sztuki współczesnej, zwłaszcza abstrakcyjnej. Coroczne spotkania z taką sztuką w Rawiczu, połączone z popularyzowaniem najnowszych tendencji przez samych artystów w formie wykładów, prezentacji to jedna z form działalności, zmierzającej do zmiany takiego stanu.
  Zdjęcia z RMS obejrzyj tutaj.

  Katalog wystawy obejrzyj tutaj.


(P)

Udostępnij